Ultramar Caffe S.r.l.

Włoska historia
Marka Must Espresso Italiano jest własnością firmy Ultramar Caffe S.r.l., mającej siedzibę w Fano, w regionie Marche, u wschodnich wybrzeży Włoch. Jej historia zaczęła się od marzeń założycieli firmy, które poparte były solidnym doświadczeniem w branży kawowej.
Obecnie firma ta ma silną pozycję na rynku i wraz ze swoją bogatą ofertą kaw, przyczynia się do krzewienia włoskiej kultury i tradycji picia kawy na świecie. Palarnia Ultramar Caffe zdolna jest do codziennego wypalania ponad 10 ton surowej kawy. Oprócz niej produkuje znakomitą herbatę i napoje mleczne w kapsułkach kompatybilnych z systemami Nespresso* i Dolce Gusto*, a jej ostatnim osiągnięciem jest produkcja mieszanek kawy organicznej i kapsułek kompostowalnych.
Produkty marki Must Espresso Italiano cieszą się dużym uznaniem na całym świecie, czego dowodem mogą być znakomite opinie konsumentów na Facebooku i w licznych sklepach internetowych (np. australijski Coffee Pod Shop).
Kompetencje i certyfikaty
Produkty Must tworzone są z pasją przez zespół wykwalifikowanych profesjonalistów, dbających o każdy szczegół procesu, od palenia do ostatecznego pakowania. Wszystkie surowce w Ultramar Caffe są przechowywane w taki sposób, aby uniknąć wzajemnego zanieczyszczenia alergenami. Specjalny obszar przeznaczony jest też do przechowywania produktów bio tak, by dodatkowo zmniejszyć ryzyko ewentualnego zanieczyszczenia inną żywnością.
Ultramar Caffe posiada certyfikat FSSC 22000, zatwierdzony przez Global Food Safety Initiative, odnoszący się do zarządzania bezpieczeństwem żywności i obejmujący wszystkie normy ISO 9001, ISO 14001 i ISO 22000. Są to normy nadawane przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną w celu ujednolicenia standardów i rozwiązań technicznych w różnych częściach świata.
Ultramar Caffe dysponuje również certyfikatem ITBIO-004 zezwalającym na produkcję wyrobów ekologicznych, uzyskanym dzięki kontroli zgodności organizacji Suolo e Salute. Organizacja ta zajmuje się kontrolą i certyfikacją sektora rolno-spożywczego, a w szczególności rolnictwa ekologicznego, autoryzowana jest przez Ministerstwo Rolnictwa we Włoszech.
Kapsułki biodegradowalne marki Must, zawierające kawę organiczną, zyskały duże uznanie ekologów, czego dowodem jest np. udział Ultramar Caffe w projekcie Eden Project – ogrodzie botanicznym w Wielkiej Brytanii, którego zadaniem jest pokazać relacje zachodzące w naturze i uczulić odbiorcę na ekologiczne aspekty życia na Ziemi.
Najwyższa jakość i innowacje
Ultramar Caffe S.r.l. stawia na nowoczesne produkty najwyższej jakości, które są rezultatem ciągłych badań specjalistów z branży kawowej. Dla mieszanek kaw przeznaczonych do systemów kapsułkowych firma opracowała kapsułki „diamentowe”, których nazwa pochodzi od ich innowacyjnego kształtu. Dzięki takiej strukturze i nowoczesnej technologii kilku warstw plastiku, kawa szczególnie dobrze utrzymuje swój wspaniały aromat i zachowuje świeżość nawet do 24 miesięcy. Po zużyciu, warstwy kapsułki bardzo łatwo się rozdzielają i w 100 % podlegają recyklingowi. W przypadku kapsułek biodegradowalnych, które wymagają innej technologii, w 100% podlegają one rozpadowi biologicznemu i nadają się na kompost.
Obecnie produkcja Ultramar obejmuje szeroki asortyment mieszanek kaw, herbat i ziół, napoi mlecznych, włączając napoje dla dzieci, duży wybór produktów organicznych i kawy ziarnistej oraz ekspresy do kawy.
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium