Witamy w świecie wygody! info@kapsulkakawy.pl  i  880 020 111+

W dn. 03.01.18, zamówienia prawdopodobnie nie będą wysyłane – przepraszamy za opóźnienia.
Kawa na zimno
Cold Brew Coffee
Caffitaly*/Tchibo Cafissimo*
kawy klasyczne
 
Nescafe Dolce Gusto*
kawy klasyczne
 
Nespresso°*
kawy klasyczne
 
Nespresso°*
kawy smakowe

Częste pytania i odpowiedzi

 • Charakterystyka kawy - terminy
  • Co to jest intensywność kawy?
   • Intensywność kawy to stężenie w jakich występują w kawie różne smaki. Ich połączenie w odpowiednich proporcjach dostarcza wiele przyjemnych doznań smakowych.
  • Co to jest aromat kawy?
   • Aromat kawy jest wynikiem uwalniania się olejków eterycznych, które powstają dzięki właściwemu procesowi palenia. Kawa może zawierać od kilkuset do ponad tysiąca różnych olejków eterycznych, co sprawia, że jest jednym z najbardziej aromatycznych produktów spożywczych.
  • Czym jest konsystencja?
   • Konsystencja jest miarą gęstości naparu. W wyniku przepuszczenia gorącej wody przez zmieloną kawę, uwalniają się substancje, które zwiększają gęstość napoju. Właściwa konsystencja daje przyjemne, jedwabiste odczucie i powoduje łagodne spływanie kawy do gardła, pozostawiając przyjemne wrażenie.
  • Co oznacza stopień palenia kawy?
   • Kawa czarna przed zmieleniem jest poddawana obróbce cieplnej, tj. paleniu. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie palenia: jasne w temperaturze do 205 st. C, średnie, gdy proces palenia został zakończony w temperaturze ok., 215 st.C i ciemne, gdy temperatura przekracza 225 st. C. Różne gatunki kaw najlepiej smakują po paleniu w określonej, właściwej dla tej kawy temperaturze.
  • W jaki sposób palenie kawy wpływa na jej smak?
   • Mieszanki palone na jasno polecamy osobom preferującym kawę z nutami owocowymi i kwiatowymi z lekką kwasowością o delikatnym, subtelnym smaku. Kawy palone średnio to dobry wybór dla osób lubiących większą słodycz uzyskaną dzięki karmelizacji cukrów i zanikowi kwasowości oraz bardziej wyrazisty smak napoju. Kawy ciemno palone mają wyraźny słodko-gorzki, bardzo intensywny smaki i aromat przypominający kakao oraz drzewo z dębowej beczki. Dlatego będą one odpowiednie dla osób preferujących tego typu smaki.
  • Jaka jest różnica między gatunkami kawy arabica i robusta?
   • Dwa podstawowe gatunki kawy to arabica i robusta. Arabica jest kawą łagodniejszą w smaku, bardziej delikatną dla osób preferujących subtelne smaki. Robusta jest dla osób, które lubią espresso z warstwą cremy, i/lub preferują zdecydowany smak z większą dawką kofeiny.
  • Czym jest kofeina?
   • Kofeina jest naturalnym związkiem chemicznym znajdującym się w surowcach roślinnych, należącym do grupy związków znanych jako menyloksantyny. Jest substancją pobudzającą, a jej zawartość w kawie może wahać się w zależności od gatunku kawy i sposobu palenia. W ziarnach arabica jest jej ok. 1% do 1,6%, natomiast w ziarnach robusty jest jej znacznie więcej, tj. od ok. 1,8% do 4%.
 • Wybór właściwych produktów
  • Jak wybrać odpowiednie mieszanki kawy klasycznej?
   • Różne gatunki kawy, miejsce i sposób uprawy, rodzaj palenia i grubość mielenia sprawiają, że kawa może mieć bardzo różną charakterystykę smakową i aromat. Dlatego dla ułatwienia wyboru, na każdej stronie z produktami, na dole strony, przygotowaliśmy tabelę przedstawiającą porównanie kaw. Powyżej wyjaśniliśmy najbardziej istotne terminy określające charakterystykę kaw. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą w doborze właściwych mieszanek nawet najbardziej wymagającym Klientom. Zachęcamy naszych Klientów do spróbowania również mieszanek po najbardziej atrakcyjnych cenach. Jesteśmy pewni, że spotkają się one z dużą aprobatą naszych Klientów i powtórzeniem zamówień. Jakość oferowanych przez nas kapsułek jest dla nas najważniejsza. Włożyliśmy wiele wysiłku, energii i czasu w wybór producenta oferującego szeroki asortyment mieszanek o zrównoważonych smakach odpowiednich dla naszych polskich Klientów (patrz Dlaczego wyjątkowe). Mieszanki te charakteryzują się wyjątkowym aromatem i doskonale zbalansowanym smakiem („nie za gorzka”, „nie za cierpka/kwaśna”).
  • Jak wybrać odpowiednie mieszanki kawy smakowej?
   • Przy wyborze kawy smakowej (aromatyzowanej) należy kierować się głównie własnymi preferencjami co do konkretnych smaków, ponieważ do ich przygotowania jest użyta ta sama mieszanka kawy i różnią się one jedynie dodanym smakiem (aromatem).
  • Jak wybrać właściwe opakowania?
   • Przy wyborze opakowań kapsułek należy zwrócić uwagę na ilość zużywanych kapsułek i jak często chcemy je kupować. Kolejne pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć to, czy preferujemy jeden rodzaj kawy, czy też lubimy delektować się różnymi. Kawy w większych opakowaniach są nieco tańsze.
  • Jakie są rodzaje opakowań? Jaka jest między nimi różnica w cenie za butelkę/kapsułkę?

   • Cena za butelkę/kapsułkę

    Im więcej kapsułek lub butelek w opakowaniu, tym mniejsza cena za kapsułkę lub butelkę (patrz Ceny). Oprócz tego, udzielamy 5 i 10% rabatu przy zamówieniach od 294 i 394 zł bez względu na wybrane opakowania.

    Kawa w butelkach

    Cold Brew Coffee wysyłamy w 4 wariantach po 8, 4, 2 lub 1 butelkę i ich wielokrotności. Wariant z 8 butelkami jest najbardziej opłacalny dla Klienta – cena za jedną butelkę jest wówczas najniższa.

    Kawa w kapsułkach

    Kapsułki są sprzedajemy w 3 rodzajach opakowań po 200/240, 100/120 i 10 kapsułek. 120 i 240 stosuje się tylko do Caffitaly*/Tchibo Cafissimo*, do którego nie sprzedajemy opakowań z 100 i 200 kapsułkami. Im więcej kapsułek tej samej mieszanki Państwo zamawiają w jednym opakowaniu, tym cena za 1 kapsułkę jest mniejsza (patrz Ceny - tabela cen).

    Nescafe Dolce Gusto* - Do tego systemu sprzedajemy 3 rodzaje opakowań po 200, 100 i 10 kapsułek (kolejność według ceny za kapsułkę od najmniejszej do największej). Opakowania z 10 kapsułkami mają wymiary około 15 x 8,5 x 16 cm. Są to atrakcyjne, praktyczne, miękkie torebki. Opakowania zbiorcze producenta dla Dolce Gusto* z 10 torebkami po 10 sztuk mają wymiary około 39,2 x 15 x 16,1 cm. Jeśli klientowi zależy na najniższej cenie za kapsułkę, polecamy zakup 200 kapsułek tej samej mieszanki. Wysyłamy wówczas 2 opakowania zbiorcze po 100 sztuk.

    Caffitaly*/Tchibo Cafissimo* - Do tego systemu sprzedajemy 3 rodzaje opakowań po 240, 120 i 10 kapsułek (kolejność według ceny za kapsułkę od najmniejszej do największej). Opakowania po 10 kapsułek to atrakcyjne pudełeczka o wymiarach około 9,5 x 9,5 x 8,2 cm. Opakowania zbiorcze producenta zawierają 12 pudełeczek po 10 sztuk i mają wymiary około 29,1 x 19 x 25,2 cm. Najniższą cenę za kapsułkę uzyskamy kupując 240 kapsułek tej samej mieszanki. Wysyłamy wówczas 2 opakowania zbiorcze po 120 sztuk.

    Nespresso*° - Do tego systemu, sprzedajemy opakowania po 200, 100 i 10 kapsułek (kolejność według ceny za kapsułkę od najmniejszej do największej).

    Opakowania kaw klasycznych do Nespresso°* z 10 kapsułkami są porecznymi eleganckimi pudełeczkami o wymiarach około 6,5 x 3,3 x 15,3 cm dla standardowych mieszanek, około 7,1 x 3,0 x 15,3 cm dla edycji limitowanej i około 7,5 x 3 x 15,2 cm dla kaw smakowych (aromatyzowanych). Umożliwiamy zakup dowolnej ilości takich pudełeczek (minimalne zamówienie za 30 zł. (koło 3 szt.)). Cena za kapsułkę w tych opakowaniach jest nieco wyższa niż w opakowaniu po 100 lub 200 kapsułek jednego rodzaju.

    W przypadku standardowych mieszanek, opakowanie z 200 kapsułkami jest oryginalnym opakowaniem zbiorczym producenta o wymiarach około 33,7 x 13,6 x 15,6 cm – 20 pudełeczek po 10 szt. (wtedy cena za 1 kapsułkę jest najniższa). 100 kapsułek – 10 pudełeczek po 10 szt. pakujemy w to samo opakowanie zbiorcze uzupełnione wypełniaczem.

    Opakowania zbiorcze edycji limitowanej (około 16,1 x 34,0 x 15,3 cm) zawiera 10 pudełeczek po 10 kapsułek. 200 kapsułek tej samej mieszanki wysyłamy łącząc 2 oryginalne opakowania zbiorcze producenta (wtedy cena za 1 kapsułkę jest najniższa).

    Podobnie kawy smakowe (aromatyzowane) do systemu Nespresso*° posiadają opakowania zbiorcze z 10 pudełeczkami po 10 kapsułek (około 33,6 x 8,7 x 16,5 cm).
 • Ceny
  • Dlaczego różne mieszanki kaw maja różne ceny?
   • Różne ceny poszczególnych mieszanek kaw są spowodowane rożnymi kosztami zakupu ziaren kawowca, które używane są do produkcji różnych mieszanek. Jeżeli te surowce kosztują mniej, mamy możliwość nabycia kapsułek od ich producenta po niższych cenach, w związku z czym taniej oferujemy te kapsułki naszym Klientom. Zarówno producent jak i my jako dystrybutor kapsułek w Polsce chcemy zaoferować kapsułki z kawą wysokiej jakości po jak najniższych cenach.
 • Płatności
  • Co zrobić gdy nie było możliwe zakończenie płatności przez przelewy24 lub eCard z jakiś powodów po dokonaniu zamówienia?
   • Jeżeli zdarzyłby się problem z płatnością przez przelewy24 lub eCard, prosimy o:
    a) ponowne zamówienie produktów i przesłanie maila o tym do info@kapsulkakawy.pl, abyśmy skasowali Państwa poprzednie, niezapłacone zamówienie lub
    b) przelanie zapłaty za zamówienie i dostawę na nasze konto bankowe podane na dole strony „O nas”, podając w tytule przelewu nr zamówienia.
    W przypadku b, prosimy również o przesłanie, do info@kapsulkakawy.pl, dowodu wpłaty na nasze konto bankowe.
    Zakończenie płatności może nie być możliwe z powodu, np., (i) problemu technicznego w przelewy24 lub eCard lub (ii) chwilowego braku dostępu do Internetu, serwisu przelewów w jakimś banku czy serwisu płatności jakąś kartą.
 • Dostawa i zwrot towaru
  • Jaki jest czas wysyłki towaru od momentu zamówienia?
   • Zamówienie natychmiast po złożeniu jest przekazywane do magazynu, gdzie jest ono weryfikowane pod kątem realizacji płatności. Jeśli zamówienie zostanie złożone i opłacone do godziny 14:00 dnia roboczego, wtedy jesteśmy w stanie tego samego dnia przygotować przesyłkę i wysłać ją firmą kurierską na wskazany adres. W przypadku gdy zamówienie zostanie złożone i opłacone po godzinie 14:00, jest ono wysyłane następnego dnia roboczego. Od momentu odbioru przesyłki przez kuriera jest ona dostarczana w przeciągu 1-2 dni roboczych.
  • Czy mogę zwrócić zakupiony przez Internet towar?
   • Tak. Towar zakupiony „na odległość” można zwrócić, z tym, że w przeciągu 14 dni od daty odbioru towaru należy o takiej decyzji poinformować sprzedawcę. Dokładnie regulują to przepisy Ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827 - patrz Regulamin). Do każdej wysyłanej przez nas przesyłki dołączamy informację o warunkach odstąpienia od umowy.
 • Kompatybilność
  • Czy serwisy producentów mogą odmówić naprawy ekspresu w którym były używane tzw. „zamienniki”?
   • Nie. Producenci ekspresów nie są w stanie określić jakiego rodzaju kapsułki były używane w ekspresach. Ponadto nie mogą oni warunkować prawa do naprawy gwarancyjnej od tego, czy są w nim używane oryginalne materiały eksploatacyjne (kapsułki) czy nie. Serwis producenta może odmówić naprawy sprzętu tylko jeśli został on użyty w sposób niezgodny z instrukcją obsługi, niezgodnie z przeznaczeniem, lub jest uszkodzony mechanicznie np. z powodu używania nieodpowiednich, niekompatybilnych kapsułek. Producent naszych kapsułek  udziela gwarancji na kompatybilność kapsułek z ekspresami.
 • Korzystanie z kapsułek
  • Czy jedna kapsułka wystarcza do zaparzenia dobrej kawy?
   • Kapsułka zawiera dokładnie odmierzoną dawkę kawy w sam raz do zaparzenia jednej filiżanki. Oczywiście do sporządzenia np. espresso doppio (podwójne espresso) należy użyć dwóch kapsułek. Dzięki właściwemu doborowi mieszanek w różnych rodzajach kapsułek zarówno amatorzy łagodnej, jak też i mocnej, aromatycznej kawy znajdą kapsułki odpowiednie do indywidualnych upodobań.
 • Zawartość kapsułek
  • Co znajduje się wewnątrz kapsułki kawy?
   • Wewnątrz kapsułki znajduje się świeżo palona, mielona i natychmiast pakowana do kapsułek kawa naturalna, dzięki czemu zachowuje ona bogaty smak i aromat. W przypadku kapsułek z kawami smakowymi, są to oprócz kawy także aromaty (4%).
  • Czy kawa bezkofeinowa nie zawiera kofeiny?
   • Zawartość kofeiny w kapsułkach z kawą bezkofeinową może zmieniać się w zależności od producenta i mieszanki kawy, ale ogólnie jest ona bardzo mała (najczęściej jest to wartość poniżej 0,1%).

Ciekawostki

Jakie są włoskie kawy i jak się je pije wg polskiego przewodnika po Wiecznym Mieście (Rzymie).

Restauracje i bary gdzie dobrze zjesz i wypijesz wspaniałą kawę w Rzymie wg polskiego przewodnika po Wiecznym Mieście (Rzymie).

¹Kapsułki do ekspresów typu Nespresso Business Solutions* są o innym kształcie (małe poduszeczki) niż do wszystkich innych typów ekspresów Nespresso (patrz https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home).
⁺Koszt połączenia wg taryfy operatora.
°Kapsułki oferowane w naszym sklepie są kompatybilne ze wszystkimi typami ekspresów Nespresso* z wyjątkiem typu Nespresso Business Solutions*, które są produkowane głównie dla biur i gastronomii i które wymagają małych saszetek o zupełnie innym kształcie i wymiarach niż kapsułki oferowane w naszym sklepie (patrz https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home).
*Znaki towarowe umieszczone na stronie internetowej http://kapsulkakawy.pl/ zostały użyte wyłącznie w celu poinformowania konsumentów o właściwościach produktów oferowanych przez MJK Spektrus Sp. z o.o. Należą one do ich właścicieli, a MJK Spektrus Sp. z o.o. nie jest ani pośrednio ani bezpośrednio powiązana z właścicielami wymienionych znaków towarowych.
**Z maksymalnym rabatem cenowym (patrz Ceny).
Kawa na zimno
Cold Brew Coffee
Caffitaly*/Tchibo Cafissimo*
kawy klasyczne
 
Nescafe Dolce Gusto*
kawy klasyczne
 
Nespresso°*
kawy klasyczne
 
Nespresso°*
kawy smakowe
Regulamin
Polityka prywatności
Potwierdzenie stałych
obowiązków informacyjnych
Odstąpienie od umowy
Reklamacja
Gwarancje
Kontakt
Copyright © 2018 kapsulkakawy.pl