Znakomite opinie klientów ★★★★★  •  Doskonała jakość  •  Wyjątkowo niskie ceny  •  Pomocna obsługa pomoc@kapsulkakawy.pl  i  517 979 293+

Zamówienia realizujemy bez opóźnień, stosując się do aktualnych zaleceń sanitarnych.


CAFFITALY*/TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°*
 
COLD BREW COFFEE

Przyjaźń polsko-etiopska
Hamda Trade Sp. z o.o. jest właścicielem wrocławskich palarni kawy Etno Cafe i Wroasters i pierwszego w Polsce „browaru kawowego”. Jej historia zaczęła się od przyjaźni Polaków z Etiopczykiem, który przyjechał do Polski jako doktorant i pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajomość ta rozwijała się przy kawie, którą Natnael Hamda przywoził ze swojej rodzinnej plantacji i na oczach przyjaciół zamieniał ziarna czystej arabiki z Wyżyny Abisyńskiej w niezwykły napar. Wielogodzinne rozmowy przy kawie wydały plon - pierwszą polsko-etiopską spółkę sprowadzającą zielone ziarna do Polski. W ten sposób, z przyjaźni i miłości do kawy, narodziło się Etno Cafe.
Palarnia kawy
Chcąc podzielić się niezwykłym smakiem prawdziwej, świeżo palonej kawy z większym gronem odbiorców, właściciele spółki zaczęli ją wypalać we własnej palarni. Tak powstała wrocławska rzemieślnicza palarnia kawy Etno Cafe. Z potrzeby odkrywania nowych aromatów, zaczęto poszukiwania najlepszych ziaren również poza Etiopią – w Brazylii oraz Kolumbii. Wypalane są one obecnie w dwóch odsłonach - Etno Cafe, kawa dla miłośników tradycyjnych metod parzenia i Wroasters, wysokojakościowe ziarna dedykowane metodom alternatywnym.
Etno Cafe to także sieć wielu kawiarni w Polsce, znajdujących się między innymi w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie.
Browar kawowy
Eksplorując dalej temat kawy, właściciele spółki stworzyli pierwszy w Polsce browar kawowy, gdzie rozlewane jest Cold Brew Coffee by Etno Cafe (CBC) - napój otrzymywany w drodze wodnej maceracji ziarna. Projekt badawczo-rozwojowy nad Cold Brew Coffee rozpoczął się w 2014 r. od współpracy Hamda Trade z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. W odróżnieniu od podobnych produktów kawy na zimno, oferowanych w skali mikro przez autorskie kawiarnie, punktem wyjścia dla unikalnych receptur CBC były duże panele sensoryczne obejmujące w sumie kilkaset osób i mające na celu wskazanie profili aromatyczno-smakowych preferowanych przez statystycznego konsumenta. Profile te są obecnie podstawą receptur CBC produkowanych na dużą skalę.
¹Kapsułki do ekspresów typu Nespresso Professional (Pro)* są o innym kształcie (małe poduszeczki) niż do wszystkich innych typów ekspresów Nespresso (patrz https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home).
⁺Koszt połączenia wg taryfy operatora.
°Kapsułki oferowane w naszym sklepie są kompatybilne ze wszystkimi typami ekspresów Nespresso* z wyjątkiem typu Nespresso Professional (Pro)*, które są produkowane głównie dla biur i gastronomii i które wymagają małych saszetek o zupełnie innym kształcie i wymiarach niż kapsułki oferowane w naszym sklepie (patrz https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home).
*Znaki towarowe umieszczone na stronie internetowej kapsulkakawy.pl zostały użyte wyłącznie w celu poinformowania konsumentów o właściwościach produktów oferowanych przez MJK Spektrus Sp. z o.o. Należą one do ich właścicieli, a MJK Spektrus Sp. z o.o. nie jest ani pośrednio ani bezpośrednio powiązana z właścicielami wymienionych znaków towarowych.
**Mniejsze ceny po wyrażeniu zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (rabaty do 20%). Ceny podane są z maksymalnym standardowym rabatem bez wyrażenia tej zgody (12% - patrz Rabaty).
UWAGA: Ze wszystkich mieszanek kaw klasycznych w kapsułkach można zrobić kawę czarną o każdej wielkości (ristretto (skoncentrowana), standardowe espresso, lungo (długą) lub americano) dodając mniej lub więcej wody, jak i inne napoje kawowe z naturalnym lub roślinnym mlekiem.
CAFFITALY*/TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°*
 
COLD BREW COFFEE
Regulamin
Polityka prywatności
Potwierdzenie stałych
obowiązków informacyjnych
Odstąpienia od umowy
Reklamacje
Deklaracje producentów
Kontakty
Copyright © 2020 kapsulkakawy.pl