Wspaniałe opinie klientów ★★★★★  -  Znakomita jakość  •  Niskie ceny  •  Doskonała obsługa pomoc@kapsulkakawy.pl  i  517 979 293+ > KONTAKTY

NOWOŚCI: B Caffe - 150 lat palarni Barbera i Spetema - najwyższej klasy arabica


CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE

Przyjaźń polsko-etiopska
Hamda Trade Sp. z o.o. jest właścicielem wrocławskich palarni kawy Etno Cafe i Wroasters i pierwszego w Polsce „browaru kawowego”. Jej historia zaczęła się od przyjaźni Polaków z Etiopczykiem, który przyjechał do Polski jako doktorant i pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajomość ta rozwijała się przy kawie, którą Natnael Hamda przywoził ze swojej rodzinnej plantacji i na oczach przyjaciół zamieniał ziarna czystej arabiki z Wyżyny Abisyńskiej w niezwykły napar. Wielogodzinne rozmowy przy kawie wydały plon - pierwszą polsko-etiopską spółkę sprowadzającą zielone ziarna do Polski. W ten sposób, z przyjaźni i miłości do kawy, narodziło się Etno Cafe.
Palarnia kawy
Chcąc podzielić się niezwykłym smakiem prawdziwej, świeżo palonej kawy z większym gronem odbiorców, właściciele spółki zaczęli ją wypalać we własnej palarni. Tak powstała wrocławska rzemieślnicza palarnia kawy Etno Cafe. Z potrzeby odkrywania nowych aromatów, zaczęto poszukiwania najlepszych ziaren również poza Etiopią – w Brazylii oraz Kolumbii. Wypalane są one obecnie w dwóch odsłonach - Etno Cafe, kawa dla miłośników tradycyjnych metod parzenia i Wroasters, wysokojakościowe ziarna dedykowane metodom alternatywnym.
Etno Cafe to także sieć wielu kawiarni w Polsce, znajdujących się między innymi w Warszawie, Poznaniu i Szczecinie.
Browar kawowy
Eksplorując dalej temat kawy, właściciele spółki stworzyli pierwszy w Polsce browar kawowy, gdzie rozlewane jest Cold Brew Coffee by Etno Cafe (CBC) - napój otrzymywany w drodze wodnej maceracji ziarna. Projekt badawczo-rozwojowy nad Cold Brew Coffee rozpoczął się w 2014 r. od współpracy Hamda Trade z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. W odróżnieniu od podobnych produktów kawy na zimno, oferowanych w skali mikro przez autorskie kawiarnie, punktem wyjścia dla unikalnych receptur CBC były duże panele sensoryczne obejmujące w sumie kilkaset osób i mające na celu wskazanie profili aromatyczno-smakowych preferowanych przez statystycznego konsumenta. Profile te są obecnie podstawą receptur CBC produkowanych na dużą skalę.
UWAGA: Ze wszystkich mieszanek kaw klasycznych w kapsułkach można zrobić kawę czarną każdej wielkości, włączając lungo oraz napoje kawowo-mleczne (patrz Pomoc).
⁺Koszt połączenia wg taryfy operatora.
°Kapsułki do systemu Nespresso* i Nespresso PRO* różnią się od siebie kształtem i są przeznaczone do różnych typów ekspresów (patrz https://www.nespresso.com/pl/pl/homehttps://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home i https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home).
*Znaki towarowe umieszczone na stronie internetowej kapsulkakawy.pl zostały użyte wyłącznie w celu poinformowania konsumentów o właściwościach produktów oferowanych przez MJK Spektrus Sp. z o.o. Należą one do ich właścicieli, a MJK Spektrus Sp. z o.o. nie jest ani pośrednio ani bezpośrednio powiązana z właścicielami wymienionych znaków towarowych.
**Niższe ceny po wyrażeniu zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (rabaty do 20%). Ceny podane są z maksymalnym standardowym rabatem bez wyrażenia tej zgody (12% - patrz Rabaty).
CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE
Regulamin
Polityka prywatności
Potwierdzenie stałych
obowiązków informacyjnych
Odstąpienia od umowy
Reklamacje
Dostawa
Kontakty
Copyright © 2021 kapsulkakawy.pl
RODO