Wspaniałe opinie klientów ★★★★★  -  Znakomita jakość  •  Niskie ceny  •  Doskonała obsługa pomoc@kapsulkakawy.pl  i  517 979 293+ > KONTAKTY

NOWOŚCI: B Caffe - 150 lat palarni Barbera i Spetema - najwyższej klasy arabica


CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE

  • KapsulkaKawy.pl »
  • Dlaczego wyjątkowe »
  • Kryteria i powody wyboru producenta kapsułek
Dlaczego nasze produkty są wyjątkowe?
Kawa
- Selekcjonowana, palona i mielona przez włoskich specjalistów.
- Wysokiej jakości mieszanki włoskiej kawy o wyjątkowych aromatach i doskonale zbalansowanych smakach ("nie za gorzkie", "nie za cierpkie/kwaśne").
- Liczne mieszanki o zróżnicowanych smakach i aromatach zaspokajające oczekiwania wymagających klientów.
- Posiadająca gwarancję producenta zachowania wysokiej jakości i świeżości w okresie ważności produktu.
Kapsułki
- Gwarantowane przez producenta jako w pełni kompatybilne, w tym dobrze dopasowane i poprawnie działąjące w ekspresach.
- Hermetycznie zamknięte w folii aluminiowej, w celu zachowania dłuższej świeżości, dobrego smaku i aromatu.
- Z wysokiej jakości estetycznego, częściowo przezroczystego plastiku pozwalającego zobaczyć zawartość kapsułek.
Producent
- Produkujący kapsułki do wielu typów ekspresów do kawy.
- Z ustabilizowaną pozycją na rynku włoskim i zagranicznym.
- Stosujący najnowsze i innowacyjne technologie w produkcji.
- Oferujący kapsułki po atrakcyjnych cenach.
Wybieramy, sprowadzamy i sprzedajemy kapsułki kawy od włoskich producentów, ponieważ włoskie espresso jest symbolem tradycji, dobrego smaku i aromatu, oraz wysokiej jakości kawy. To właśnie espresso jest podstawowym składnikiem wielu innych rodzajów kaw, takich jak np. cappuccino, latte czy macchiato, których nazwy są również zaczerpnięte z języka włoskiego.
Tradycja
Włosi pasjonują się kawą od wielu lat. Pierwsza kawiarnia w Europie powstała w Wenecji w 1629 roku. Popularność kawiarni szybko rosła we Włoszech i w innych krajach. Wiele kawiarni istniejących obecnie we Włoszech ma ponad 100 letnią historię.
Pierwszą kawiarnię w Wiedniu („Dom Pod Błękitną Butelką") otworzył Jerzy Franciszek Kulczycki. Otrzymał on na to pozwolenie od samego cesarza z uwagi na zasługi w obronie Wiednia przed Turkami w 1683 r. On też zaczął dodawać do kawy mleko i dosładzać ją miodem. W ten sposób, powstała tzw. kawa wiedeńska. Podstawą tej kawy jak i również kaw parzonych początkowo we Włoszech nie było jednak espresso.
Espresso
W 1901 roku w Mediolanie, Luigi Bezzera stworzył urządzenie, które na zawsze zmieniło sposób przygotowywania kawy. Wcześniejsze wersje ekspresu do kawy nie pozwalały na szybkie parzenie kawy dla każdego klienta indywidualnie. Na ówczesną skalę przemysłową, produkcja ekspresów do kawy rozpoczęła się w 1905 roku w Mediolanie, gdy Desiderio Pavoni kupił patent, tworząc firme “La Pavoni”.
Nawet we współczesnych ekspresach do kawy, podobnie jak w tym używanym przez Luigiego Bezzerę ponad 100 lat temu drobno zmielona kawa poddawana jest działaniu pary i gorącej wody pod wysokim ciśnieniem, w wyniku czego powstaje espresso. Jest to bardzo skoncentrowana, stosunkowo gęsta kawa z pianką na powierzchni o wyrazistym smaku, bogatym aromacie i długo utrzymującym się przyjemnym posmaku.
Wyjątkowy smak i aromat espresso to wynik doboru właściwych ziaren kawy, sposobu ich palenia, mieszania we właściwych proporcjach i odpowiedniego mielenia, a także umiejętności baristy. Ten wyjątkowy smak i aromat sprawia, że Włosi piją espresso tak często.
Producenci
Włożyliśmy wiele wysiłku, czasu i energii, aby wybrać i zaproponować naszym polskim Klientom odpowiednie kapsułki. Liczni włoscy producenci oferują bardzo szeroki asortyment kaw i innych napojów w kapsułkach. Dokonując zakupów bezpośrednio od producenta jako ich jedyny dystrybutor na terenie Polski, oferujemy kapsułki ze świeżo paloną kawą po atrakcyjnych cenach.
Firma Caffe Tiziano Bonini ma siedzibę we Florencji w rejonie malowiniczej Toskanii we Włoszech. Jej fabryka i magazyny znajdują się w San Martino Rio w pobliżu Reggio Emilia (między Modeną a Parmą). Firma ta kontynuuje włoską tradycję zachowując najwyższe standardy w procesie produkcji kapsułek z kawą. Dzięki zamiłowaniu jej właścicieli do kawy i ich osobistemu zaangażowaniu na wszystkich etapach produkcji, firma ta spełnia wszystkie kryteria, aby to właśnie jej kapsułki wybrać dla polskich Konsumentów (patrz Kryteria wyboru kapsułek.
Sztuka doboru i palenia mieszanek kaw
Doskonałe kawy firmy Caffe Tiziano Bonini są wynikiem łączenia najlepszych jakościowo ziaren kawy gatunków arabica i robusta z różnych regionów geograficznych i palenia ich zgodnie z tradycyjnymi recepturami, które są ciągle udoskonalane. Sztuka łączenia różnych gatunków kawy została doprowadzona przez Caffe Tiziano Bonini do perfekcji poprzez wykorzystanie słodyczy, aromatu i owocowych nut arabika i zdecydowanego smaku robusta z wyraźną goryczką. Ten ostatni gatunek kawy daje również tak charakterystyczną, wizualnie atrakcyjną, gęstą piankę na powierzchni espresso. Umiejętności specjalistów z Caffe Tiziano Bonini pozwalają nam oferować dla polskich Klientów mieszanki kaw spełniające Kryteria wyboru kapsułek.
Pozycja na rynku
Dzięki własnościom smakowym, konsystencji i aromatowi, kawy firmy Caffe Tiziano Bonini są preferowane przez wielu klientów we Włoszech i innych krajach gdzie mają rzeszę lojalnych klientów. Aby sprostać zapotrzebowaniu, firma Caffe Tiziano Bonini nie tylko bardzo powiększyła swoje możliwości produkcyjne, ale również zorganizowała sieć dystrybucji, do której włączyła własne sklepy. Obecnie Caffe Tiziano Bonini sprzedaje swoje produkty w 28 krajach Europy, jak również na Bliskim Wschodzie (np. w Izraelu) i Azji (np. Japonii). Wkrótce ich produkty będą eksportowane także do Ameryki Północnej i Połudnowej. Przewidziane jest również otwarcie sieci kawiarni tej firmy.
UWAGA: Ze wszystkich mieszanek kaw klasycznych w kapsułkach można zrobić kawę czarną każdej wielkości, włączając lungo oraz napoje kawowo-mleczne (patrz Pomoc).
⁺Koszt połączenia wg taryfy operatora.
°Kapsułki do systemu Nespresso* i Nespresso PRO* różnią się od siebie kształtem i są przeznaczone do różnych typów ekspresów (patrz https://www.nespresso.com/pl/pl/homehttps://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home i https://www.nespresso.com/pro/pl/pl/home).
*Znaki towarowe umieszczone na stronie internetowej kapsulkakawy.pl zostały użyte wyłącznie w celu poinformowania konsumentów o właściwościach produktów oferowanych przez MJK Spektrus Sp. z o.o. Należą one do ich właścicieli, a MJK Spektrus Sp. z o.o. nie jest ani pośrednio ani bezpośrednio powiązana z właścicielami wymienionych znaków towarowych.
**Niższe ceny po wyrażeniu zgody na otrzymywanie informacji marketingowych (rabaty do 20%). Ceny podane są z maksymalnym standardowym rabatem bez wyrażenia tej zgody (12% - patrz Rabaty).
CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE
Regulamin
Polityka prywatności
Potwierdzenie stałych
obowiązków informacyjnych
Odstąpienia od umowy
Reklamacje
Dostawa
Kontakty
Copyright © 2021 kapsulkakawy.pl
RODO