Barbera 1870 S.p.A.

 

 

Tradycja kultywowana od ponad 150 lat, wiedza i rozwój

Historia rodzinnej palarni kawy Barbera 1870 S.p.A. sięga 1870 r., kiedy to przodek aktualnych właścicieli firmy założył w Mesynie na Sycylii swoją małą palarnię. Przez sześć pokoleń jego rodzina kontynuowała tradycję palenia kawy, odnosząc coraz większe sukcesy na rynku włoskim i światowym. Opierała swoją filozofię biznesową nie tylko na tradycji, ale również rzetelnej wiedzy oraz szacunku do ludzi i ekosystemu. Trzymając się tych zasad, firma Barbera 1870 S.p.A. z Mesyny (właściciel marki B Caffe dal 1870), nieustannie poszerza i udoskonala swoją ofertę. Firma należy do SCA (Stowarzyszenia Kaw Najwyższej Jakości) i oferuje klientom całą swoją wiedzę i doświadczenie w sektorze kawy, organizując różnorodne szkolenia. Oprócz tego, sukcesywnie potwierdza jakość swoich produktów certyfikatami branżowymi, w tym: CSC, EU ORGANIC, OK COMPOST TUV, ISO 9001, ISO 22000 i ISO 14001.

certyfikaty Barbera 1870

Troska o środowisko i społeczeństwo

Firma Barbera 1870 S.p.A. strategię swojej marki opiera na zrównoważonym modelu biznesowym. Minimalizuje szkodliwy wpływ produkcji na środowisko, inwestując w innowacyjne rozwiązania, a równocześnie działa zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej i etyki biznesowej.
Działania wspierające ekologię:
przeprowadzanie badań nad biodegradowalnością,
• stosowanie opakowań biodegradowalnych i nadających się do recyklingu,
• kontrola emisji szkodliwych substancji,
• wdrożenie systemu kontroli zarządzania środowiskowego, zgodnego z normą ISO 14001,
• minimalizacja zużycia energii dzięki systemowi solarnemu.
 
Praktyki prospołeczne i etyka biznesu:
• promowanie szkoleń zawodowych we współpracy z Włoskim Stowarzyszeniem na rzecz Reintegracji Społecznej (CIRS) i Ministerstwem Edukacji,
• wspieranie krajów pochodzenia kawy, poprzez realizację projektów społecznych i
• przestrzeganie zasad sprawiedliwego handlu – fair trade.
 

Sekret wyjątkowej receptury

Ziarna mieszanek komponowane są w przemyślany sposób, znany wyłącznie właścicielom firmy. Chodzi o to, żeby efekt końcowy był niepowtarzalny. Wypracowane przez lata metody selekcji i palenia kawy, owocują wyjątkowym poziomem świeżości i głębi smaku. W firmie Barbera 1870 S.p.A. selekcjonuje się ziarna bezpośrednio u plantatorów, plantacje są regularnie kontrolowane, a pojedyncze partie kawy wielokrotnie degustowane. Doświadczenie, pasja, dbałość o szczegóły i poświęcenie łączą się w starych i nowych recepturach, czyniąc mieszanki B Caffe nie do podrobienia. Więcej o palarni Barbera 1870 S.p.A. na blogu Kapsułki Kawy.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl