Balkam Group Ltd.

 

Największy producent kawy na Półwyspie Bałkańskim
Balkam Group Ltd., będąca właścicielem marki Spetema Caffe, powstała w 1994 r. Fabryka i główne centrum logistyczne znajdują się w mieście Bozhurishte, w bliskim sąsiedztwie siedziby firmy w stolicy Bułgarii - Sofii. Spółka może się pochwalić największymi mocami przerobowymi w Europie Południowo-Wschodniej. Posiada jedyną na Półwyspie Bałkańskim, tak nowoczesną i w pełni zautomatyzowaną fabrykę. Zdolność produkcyjna wynosi 4 tony na godzinę, czyli ponad 1400 ton miesięcznie. Podstawowa działalność spółki obejmuje:
  • import i wypalanie surowej kawy zielonej,
  • sprzedaż palonej kawy ziarnistej, mielonej i kawy w kapsułkach i
  • dystrybucję produktów szybkozbywalnych.
Oprócz marki Spetema, Balkam Group oferuje inne własne serie produktów kawowych, obejmujących różne segmenty cenowe, np. LaVista, SantosCafé, Napoli, BalkamVending, Brazil selection. Jest również jedynym bułgarskim certyfikowanym producentem kawy BIO. Zajmuje się także importem i dystrybucją wysokiej klasy ekspresów i urządzeń kawowych. 
Silna pozycja na rynku krajowym i międzynarodowym
Balkam Group Ltd. dostarcza kawę na rynek krajowy i międzynarodowy nakładem 5-6 tys. ton rocznie. Posiada wyspecjalizowany dział traidingu, który działa na giełdach w Londynie i Nowym Jorku. Od ponad 20 lat buduje swoją reputację wśród klientów, na pierwszym miejscu stawiając profesjonalizm i innowacyjność. W 2000 r. stała się członkiem i krajowym przedstawicielem Europejskiego Stowarzyszenia Kaw Najwyższej Jakości (Speciality Coffee Association of Europe).
Aktualnie Balkam Group importuje ponad 40 gatunków surowej kawy z całego świata, co jest kluczowe dla zaspokojenia szerokiej gamy preferencji konsumentów.
Nowoczesne technologie i wysokiej klasy sprzęt
Zaawansowany technologicznie sprzęt i surowe normy produkcyjne gwarantują doskonałą jakość produktów. Ogromne możliwości fabryki i wyspecjalizowany personel pozwalają na spełnienie wymagań dotyczących palenia kawy i ścisłe przestrzeganie tradycyjnych receptur każdej mieszanki. Dostarczony przez firmę Probat najnowocześniejszy sprzęt oraz pokaźne zasoby produkcyjne zapewniają możliwość wypalania, pakowania i sprzedaży kawy spełniającej międzynarodowe wymagania i standardy.  Obróbka kawy jest zautomatyzowana i kontrolowana komputerowo na wszystkich etapach produkcji, co jest gwarancją wysokiej jakości i niezmienności smaku.
Balkam Group posiada Dział Badań i Rozwoju. Eksperci tego laboratorium mają rozległą wiedzę na temat kawy, a przede wszystkim są wielkimi miłośnikami tego napoju. Nieustannie monitorują jakość i konsystencję ziaren kawy, kupowanych w różnych regionach, wybierają najlepszy sposób parzenia, a także stale opracowują nowe mieszanki, aby stworzyć perfekcyjny profil smakowy kawy.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl