Największe zalety torrefacto - hiszpańskiej metody palenia ziaren kawy.
16.jpg

Torrefacto to szczególna metoda palenia ziaren kawy, stosowana głównie w Hiszpanii. Polega na tym, że w trakcie palenia, do ziaren dodawany jest cukier (ok. 15% całości). W wysokiej temperaturze (do 200°C) cukier karmelizuje się otaczając ziarna ciemną, prawie czarną, błyszczącą powłoką, powstałą w wyniku jego spalenia. Tradycyjne kawy hiszpańskie zazwyczaj zawierają domieszkę ziaren torrefacto na poziomie 20%. Taki skład ma również kawa ziarnista MEZCLA hiszpańskiej marki Origenes, której sprzedaż rozpoczynamy w Kapsułce Kawy.
Jakie są zalety palenia torrefacto? Jak wpływa ono na smak kawy? I skąd w ogóle wzięła się ta metoda? Dowiecie się z naszego artykułu.

czytaj całość »
Jak przyciągnąć i zatrzymać klientów w Twojej kawiarni lub restauracji?
14.jpg

Czy wiesz, że możesz serwować swoim klientom wyjątkową kawę z najstarszej rodzinnej palarni we Włoszech (Sycylia), mającej ponad 150-letnią tradycję? Czy sam chciałbyś jej spróbować?

Jako właściciel lub menadżer kawiarni czy restauracji, wyobraź sobie ogromne zainteresowanie, jakie taka kawa wzbudzi wśród potencjalnych i obecnych klientów. Będą chcieli jej koniecznie spróbować, aby poznać jej unikalny smak i pochwalić się jej znajomością. Czy wiesz, jak dużo zyskasz nowych klientów?

czytaj całość »
Kawy speciality - na czym polega ich wyjątkowość?
10.jpg

Kawy określane mianem SPECIALITY COFFEE (lub specialty coffee), to krótko mówiąc kawy z najwyższej półki jakościowej na świecie. Termin ten powstał aby odróżnić powszechnie dostępne kawy od tych przygotowywanych z największą starannością na każdym etapie produkcji. Najwyższa jakość kaw speciality potwierdzana jest certyfikatem, który można uzyskać tylko po spełnieniu długiej listy wymagań, stworzonej przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kawy. Dzięki temu mamy gwarancję, że kupując kawy speciality, otrzymamy produkty pod każdym względem wyjątkowe. Nie mogło zabraknąć ich również w naszym sklepie KapsulkaKawy.plNa czym polega ta wyjątkowość? Wyjaśniamy w artykule.

czytaj całość »
Tajemnica sukcesu jednej z najlepszych i najstarszych włoskich palarni kawy
8.jpg

Najstarsza włoska palarnia kawy powstała w 1870 roku w Mesynie, na Sycylii. Założył ją przodek aktualnych właścicieli palarni Barbera 1870 S.p.A., której produkty są już w ofercie naszego sklepu KapsulkaKawy.pl.  Był to wielki pasjonat kawy, obdarzony niezwykłym talentem do przygotowywania tego słynnego napoju. Sześć pokoleń jego rodziny pracowało na sukces obecnie dwóch odrębnych firm z siedzibami w Mesynie i w Neapolu, cieszących się dużym uznaniem w branży kawowej.

W naszej ofercie znajdują się tylko kawy marki B Caffe dal 1870 z palarni Barbera 1870 S.p.A. z Mesyny. Artykuł ten (przygotowany na podstawie informacji dostępnych na https://www.caffebarbera.it/it/, do 23.11.2021 r.) dotyczy jedynie tej palarni i wydarzeń, które doprowadziły do jej powstania. Kawy marki B Caffe dal 1870, dostępne są już w ponad 60 krajach. Ich niezwykły smak i aromat, uznawany za synonim prefekcji, doceniany jest przez smakoszy na całym świecie.

Czym ta rodzinna palarnia zasłużyła sobie na tak znakomitą opinię? Ciężką pracą, talentem, przedsiębiorczością, a może za sprawą odrobiny magii..? Poznajmy tajemnicę sukcesu sycylijskiej palarni Barbera 1870 S.p.A. 

 

czytaj całość »
Kwasowość i goryczka - jak dobrać kawę do swoich preferencji?
4.jpg

Duży wybór kaw wydaje się być dobrodziejstwem, ale może też przysporzyć bólu głowy osobom niezdecydowanym i nieobeznanym w temacie kawy. Spróbujmy zatem ułatwić ten wybór, przybliżając temat kwasowości i goryczki w kawie. Dla przeciętnego miłośnika kawy, są to dwa najsilniej wyczuwalne smaki, które często przesądzają o tym, czy kawa nam smakuje czy nie. Wiedząc jakich doznań smakowych oczekujemy pijąc kawę, lepiej dobierzemy konkretny produkt.

czytaj całość »
Ciekawostki

 

Tu znajdziesz odniesienia do wybranych artykułów o włoskiej kawie i nie tylko...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium