Gruppo Izzo S.r.l.

 
Produkty doceniane na całym świecie

Gruppo Izzo S.r.l. jest renomowanym producentem typowo włoskich mieszanek kaw (ziarnistych, mielonych, w kapsułkach i saszetkach) oraz wysokiej jakości ekspresów do kawy. Obie gamy produktów są efektem wdrożenia najnowszych technologii i doświadczenia zdobywanego od 40 lat. Produkty grupy Izzo zdobyły uznanie konsumentów na wielu rynkach zagranicznych, gdzie doceniany jest przede wszystkim niepowtarzalny smak i aromat kawy Izzo. Potwierdzeniem tego są liczne wyróżnienia, m.in. tytuły Kawy Roku:

  

 

 

 

 

Pasja do kawy i doskonała technologia 

Początki działalności Guppo Izzo sięgają 1979 r., kiedy to w Neapolu, kilka kroków od wulkanu Wezuwiusz, powstała rzemieślnicza palarnia kawy, produkująca prawdziwe neapolitańskie espresso. Po latach ciężkiej pracy zdobyła uznanie na całym świecie. Pasja do kawy oraz doskonała technologia przyczyniły się do stworzenia jedynego w swoim rodzaju espresso. Od 1994 r. produkuje również wysokiej klasy ekspresy do kawy. Wraz z pojawieniem się nowych, automatycznych metod ekstrakcji, narodził się pomysł produkcji kapsułek i biodegradowalnych saszetek z tradycyjną, neapolitańską kawą, która rozpoczęła się w 2020 r.

Istotne dla Gruppo Izzo S.r.l. są ekologiczne rozwiązania przemysłowe. Oprócz biodegradowalnych saszetek, produkuje energooszczędne domowe ekspresy do kawy. Aby zagwarantować mniejsze rozpraszanie ciepła, posiadają one izolowane bojlery.

 

Unikalny smak neapolitańskiego espresso

Proces produkcji kawy w Gruppo Izzo S.r.l. zaczyna się od wyboru przez zespół ekspertów najwyższej jakości surowych ziaren w miejscu ich pochodzenia. Następnie ziarna wysyłane są do dokładnej analizy, aby zapewnić najwyższy standard jakości.

Ziarna kawy poddawane są powolnemu procesowi palenia (slow roast) w temperaturze 200-240°C. Pozwala to olejkom eterycznym nadać kawie więcej aromatu oraz uzyskać charakterystyczny brązowy kolor ziaren, kremową konsystencję i czekoladowy posmak. W zależności od mieszanki, kawy Izzo mają aksamitne, słodkie i owocowe nuty sensoryczne.

Mieszanki kaw marki Kapsułka Kawy zostały wyprodukowane przez Gruppo Izzo na nasze specjalne zamówienie. Są to sprawdzone kompozycje kaw z Ameryki Środkowej i Południowej, wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych targach i wystawach.

 

Aktualnie w naszej ofercie:

Kapsułki do Tchibo Cafissimo* marki Kapsułka Kawy

Kapsułki do Nespresso* marki Caffe Izzo

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl