KAPSUŁKI JUŻ OD 0,62 ZŁ - OFERTA SPECJALNA! • KAWA ZIARNISTA OD 24,99 ZŁ / 0,5 KG

Opcje przeglądania

Średnio intensywne

 

1 Patrz Pomoc.

Co jest wyjątkowe w kawach marki B Caffe dal 1870 do ekspresów systemu Nespresso*?

pokaż więcej

Oferujemy szeroką gamę najwyższej jakości kaw w kapsułkach marki B Caffe dal 1870, której właścicielem jest włoska palarnia Barbera 1870 S.p.A., ciesząca się renomą jednej z najlepszych palarni we Włoszech. Wśród kapsułek kompatybilnych z ekspresami Nespresso* tej marki znajdziemy:

 3 kawy premium, w tym dwie w biodegradowalnych kapsułkach i jedna z nich to kawa organiczna,
 4 kawy z linii pokoleniowej, opartej na rodzinnych recepturach, w tym jedna przygotowana na 150 rocznicę powstania palarni.

Kawy w kapsułkach marki B Caffe dal 1870 są przygotowane według tradycyjnych włoskich metod. Jedna z nich zawiera tylko ziarna arabica (100%), a reszta to mieszanki arabica i robusta. Specjalnie wyselekcjonowane ziarna używane do ich produkcji, pochodzą z różnych krajów Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej oraz Azji.

W firmie Barbera 1870 S.p.A. selekcjonuje się ziarna bezpośrednio u plantatorów, by zoptymalizować jakość mieszanek. Poszczególne rodzaje ziaren wybierane są tak, by stanowić część dokładnie zaplanowanego procesu palenia kawy. Plantacje są regularnie kontrolowane, a pojedyncze partie kawy wielokrotnie degustowane, aby sprawdzić stabilność i właściwości fizykochemiczne każdego ziarna. Dokładnie przebadane ziarna poddawane są powolnemu paleniu (slow roast) w różnych temperaturach i mielone na rożne sposoby. Powoduje to, że wypalone ziarna są jaśniejsze lub ciemniejsze, grubiej lub drobniej zmielone. Wszystko to wpływa na intensywność, konsystencję oraz wyjątkowy smak i aromat kawy.

Kawy premium

Do kaw premium B Caffe dal1870 należą:
 BIO - certyfikowana kawa organiczna w kapsułkach biodegradowalnych,
 ARABICA - kawa 100% arabica w kapsułkach biodegradowalnych,
 SENCAF - bezkofeinowa kawa w kapsułkach standardowych.

Kawa BIO posiada certyfikat organiczności, który zaświadcza o tym, że podlega ona unijnemu przepisowi dotyczącemu ekologii. Jej ziarna pochodzą z niewielkich plantacji, gdzie uprawiane są bez użycia żadnych sztucznych dodatków, takich jak nawozy, pestycydy, herbicydy czy środki owadobójcze lub grzybobójcze. Taka forma uprawy wymaga ogromnej wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Aby zdobyć certyfikat potwierdzający organiczność, produkt musi spełnić wymagania dotyczące sposobu funkcjonowania plantacji i przebiegu produkcji. Teren, na którym rosną kawowce, powinien być wolny od wszelkiego typu chemicznych ulepszaczy przynajmniej kilka lat wstecz. Przestrzeganie tego wymogu zapewnia, że uprawa jest nieskażona. Dochodzą do tego regularne kontrole jakości weryfikujące prawidłowość procesu i dokumentujące jego przebieg.

Biodegradowalne/ kompostowalne kapsułki mieszanek BIO i ARABICA, wykonane są ze specjalnego tworzywa, ulegającego rozpadowi biologicznemu. Kompostowanie to coraz częściej stosowana metoda pozbywania się organicznych odpadów – przy kosztach niższych niż w przypadku spalania pozwala zmniejszyć powierzchnię potrzebną do składowania śmieci. Ponadto dostarcza wartościowego nawozu, zawierającego na przykład fosfor. Kawowe fusy z kolei korzystnie wpływają na strukturę kompostu, rozluźniając ją.

Kawa SENCAF - bezkofeinowa sprzedawana jest w standardowych kapsułkach. Jest to wysokiej jakości mieszanka kawy przygotowana z myślą o osobach uwielbiających smak prawdziwego włoskiego espresso, ale unikających kofeiny.

Kawy z linii pokoleniowej

Receptury mieszanek kaw tej linii były opracowywane przez rodzinę założyciela palarni od początku jej istnienia i udoskonalane przez kolejne pokolenia. Są one niejako wizytówką palarni, dlatego przygotowuje się je ze szczególną precyzją. Aktualnie do linii pokoleniowej zaliczamy:
 kawę FONDATORE – receptura założyciela, która została wydana na 150 rocznicę powstania palarni

oraz kawy oparte na recepturach trzech pokoleń jego rodziny:
 pierwszego - I GENERAZIONE – receptura pokolenia I - kawa ciemno palona, najbardziej intensywna, dedykowana kawom ristretto,
 czwartego - VI GENERAZIONE – receptura pokolenia VI - kawa średnio palona, kremowa, odpowiednia dla klasycznego espresso i
 szóstego IV GENERAZIONE – receptura pokolenia IV - kawa jasno palona, aksamitna, dedykowana kawom lungo.

Wszystkie kapsułki marki B Caffe dal 1870 są idealnie dopasowane do systemów ekspresów Nespresso* i pozwalają w pełni zachować walory smakowe i aromat kawy.

Zapraszamy do zakupów!

pokaż mniej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl