KAPSUŁKI JUŻ OD 0,68 ZŁ • KAWA ZIARNISTA OD 26,99 ZŁ / 1 KG (Z RABATAMI)

Opcje przeglądania
Rodzaj napoju
Ilość kapsułek
Cecha szczególna
Cena
  • od
    do

Nero Nobile do Nespresso* - ECONOMICAL

Obróć ekran, jeśli na Twoim urządzeniu moblinym tabela jest nieczytelna.

1 Patrz Pomoc.
2 Intensywność mieszanek marki Nero Nobile jest oszacowana przez nasz sklep w skali od 1 do 10 (tak jak w przypadku innych naszych marek) na podstawie skali od 1 do 13, stosowanej przez producenta.

Co jest wyjątkowe w naszych kawach w kapsułkach do ekspresów systemu Nespresso* marki Nero Nobile?

pokaż więcej

Oferujemy kapsułki włoskiej marki Nero Nobile, kompatybilne z systemem Nespresso*. Wśród nich znajdziemy:
 3 kawy w biodegradowalnych kapsułkach, w tym 2 z nich to kawy organiczne,
 4 kawy o single i
 6 kaw standardowych.

Sześć spośród nich jest przygotowanych tylko z ziaren arabica (100%), dwie tylko z robusta (100%). Pozostałe mieszanki mają różne względne zawartości arabica i robusta. Typową dla kaw włoskich jest zawartość robusta. W zależności od mieszanki, ziarna używane do ich produkcji pochodzą z różnych krajów Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej oraz Azji.

Ziarna mieszanek kaw poddawane są paleniu w różnych temperaturach. Czas ich palenia też się różni. Powoduje to, że wypalone ziarna są jaśniejsze lub ciemniejsze. Wpływa to na smak, intensywność, konsystencję i aromat kawy. Producent przywiązuje dużo wagi do ciągłego ulepszania smaku i aromatu poszczególnych mieszanek kaw przez udoskonalanie ich jakości, składu i sposobu przetwarzania.

Kawy w biodegradowalnych kapsułkach

Trzy kawy w kapsułkach biodegradowalnych/ kompostowalnych to wyjątkowy produkt, nie tylko dla miłośników ekologii. Dodatkowo dwie z nich to najwyższej jakości kawy organiczne:
 CAFFE BIO 100% organiczna arabica w torebeczkach po 5 sztuk,
 CAFFE BIO 10 100% organiczna robusta w pudełkach po 10 sztuk i
 CREMOSO - kremowa w pudełkach po 10 sztuk.

Dwie spośród tych kaw posiadają certyfikat BIO, co oznacza że podlegają unijnemu przepisowi dotyczącemu ekologii. Ich ziarna pochodzą z niewielkich plantacji, gdzie uprawiane są bez użycia żadnych sztucznych dodatków, takich jak nawozy, pestycydy, herbicydy czy środki owadobójcze lub grzybobójcze. Taka forma uprawy wymaga ogromnej wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Aby zdobyć certyfikat potwierdzający organiczność, produkt musi spełnić szereg wymogów dotyczących sposobu funkcjonowania plantacji i przebiegu produkcji. Teren, na którym rosną kawowce, powinien być wolny od wszelkiego typu chemicznych ulepszaczy przynajmniej kilka lat wstecz. Przestrzeganie tego wymogu zapewnia, że uprawa jest nieskażona. Dochodzą do tego regularne kontrole jakości weryfikujące prawidłowość procesu i dokumentujące jego przebieg.

Kapsułki wykonane są z biodegradowalnych surowców i w 100% ulegają rozpadowi biologicznemu. Dzięki temu można je wyrzucać na kompost. Kompostowanie to coraz częściej stosowana metoda pozbywania się organicznych odpadów – przy kosztach niższych niż w przypadku spalania pozwala zmniejszyć powierzchnię potrzebną do składowania śmieci. Ponadto dostarcza wartościowego nawozu, zawierającego na przykład fosfor. Kawowe fusy z kolei korzystnie wpływają na strukturę kompostu, rozluźniając ją.

Kawy single origin

Kawy single origin to kawy pochodzące wyłącznie z jednego kraju, regionu lub uprawy. Nie są z nich tworzone mieszanki z ziarnami innych odmian. Dzięki temu każda z kaw typu single origin ma unikalny i niepowtarzalny smak, który często potrafi być bardzo zaskakujący.

Marka Nero Nobile oferuje kapsułki z 4 kawami 100% arabica pochodzącymi z różnych zakątków Ameryki Środkowej i Południowej. Są one przygotowywane szczególnie z myślą o koneserach kawy, których zadowalają tylko najlepsze na świecie gatunki. Należą do nich:
 BRASILE - słynna kawa Brasil Santos doceniana przez koneserów na całym świecie i uznawana za najlepszą kawę brazylijską.
 COLOMBIA - kawa Colombia Supremo z ręcznie wyselekcjonowanych, najwyższej jakości ziaren kawowca kolumbijskiego.
 GUATEMALA - uznawana za najsłynniejszą kawę w Ameryce Środkowej, uprawiana na wyjątkowej glebie nawożonej przez czynne wulkany.
 NICARAGUA - kawa, która pochodzi z upraw położonych również na niezwykle żyznych glebach wulkanicznych w wysokich górach Matagalpa.

Kawy o jednorodnym pochodzeniu można podzielić na:
 średnio intensywne (COLOMBIA, GUATEMALA i NICARAGUA) oraz
 lekko intensywne (BRASILE).

Kawy standardowe

Oferowane przez nas standardowe mieszanki kaw klasycznych można podzielić na:
 bardzo intensywne (DECISO – wyrazista, INTENSO – intensywna i QUALITA ORO - złota jakość) i
 średnio intensywne (ARABICA, CLASSICO - klasyczna i DECAFFEINATO – bezkofeinowa).

Intensywność i inne terminy charakteryzujące kawy są wyjaśnione w zakładce Pomoc.

Kapsułki są idealnie dopasowane do systemów ekspresów Nespresso* i pozwalają w pełni zachować walory smakowe i aromat kawy.

Zapraszamy do zakupów!

pokaż mniej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium