KAPSUŁKI JUŻ OD 0,68 ZŁ • KAWA ZIARNISTA OD 26,99 ZŁ / 1 KG (Z RABATAMI)

Must Espresso do Nespresso* - PREMIUM

Obróć ekran, jeśli na Twoim urządzeniu moblinym tabela jest nieczytelna.

1 Patrz Pomoc.
2 Intensywność mieszanek marki Must jest oszacowana przez nasz sklep w skali od 1 do 10 (tak jak w przypadku innych naszych marek) na podstawie skali od 1 do 8, stosowanej przez producenta.

Co jest wyjątkowe w naszychproduktach marki Must Espresso Italiano do systemu Nespresso*?

pokaż więcej

Oferujemy produkty marki Must Espresso Italiano, która jest własnością firmy Ultramar Caffe. Są to kapsułki w pełni kompatybilne z ekspresami systemu Nespresso*. Wśród nich znajdziemy:
 3 kawy organiczne, w tym 2 w biodegradowalnych kapsułkach,
 3 kawy single origin w biodegradowalnych kapsułkach i
 6 kaw standardowych.

Kawy w kapsułkach marki Must Espresso Italiano to mieszanki przygotowane według tradycyjnych włoskich metod. Pięć spośród nich jest sporządzonych tylko z ziaren arabica (100%). Pozostałe mieszanki mają różne względne zawartości arabica i robusta. Typową dla kaw włoskich jest zawartość robusta. W zależności od mieszanki, ziarna używane do ich produkcji pochodzą z różnych krajów Afryki, Ameryki Południowej i Środkowej oraz Azji.

W trosce o środowisko marka Must Espresso Italiano opracowuje coraz więcej produktów BIO. Oprócz CAFFE BIOLOGICO – kawa bio pakowanej w standardowe kapsułki, należą do nich kawy pakowane w wysokiej jakości biodegradowalne kapsułki, które są 100% kompostowalne. Są to dwie mieszanki kawy organicznej - ARMONIA – bio harmonia i SUPREMO – najwyższej klasy bio oraz trzy kawy single origin - COLOMBIA, KENYA i PERU.

Kawy organiczne

Kawy organiczne to wyjątkowe produkty nie tylko dla miłośników ekologii. Oferujemy dwa rodzaje kapsułek z kawą organiczną:
 kawa organiczna w „diamentowych” kapsułkach (CAFFE BIOLOGICO – kawa bio) i
 kawy organiczne w biodegradowalnych kapsułkach (ARMONIA – bio harmonia i SUPREMO – najwyższej klasy bio).

Kawy te posiadają certyfikat BIO, co oznacza, że podlegają unijnemu przepisowi dotyczącemu ekologii. Ich ziarna pochodzą z niewielkich plantacji, gdzie uprawiane są bez użycia żadnych sztucznych dodatków, takich jak nawozy, pestycydy, herbicydy czy środki owadobójcze lub grzybobójcze. Taka forma uprawy wymaga ogromnej wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Aby zdobyć certyfikat potwierdzający organiczność, produkt musi spełnić szereg wymogów dotyczących sposobu funkcjonowania plantacji i przebiegu produkcji. Teren, na którym rosną kawowce, powinien być wolny od wszelkiego typu chemicznych ulepszaczy przynajmniej kilka lat wstecz. Przestrzeganie tego wymogu zapewnia, że uprawa jest nieskażona. Dochodzą do tego regularne kontrole jakości weryfikujące prawidłowość procesu i dokumentujące jego przebieg.

Biodegradowalne, nadające się na kompost kapsułki mieszanek ARMONIA i SUPREMO, wykonane są z wielu warstw specjalnego plastiku i ulegają rozpadowi biologicznemu. Materiał użyty do ich produkcji, w połączeniu ze szczególnym kształtem, gwarantuje świeżość kawy nawet do 24 miesięcy.

Kompostowanie to coraz częściej stosowana metoda pozbywania się organicznych odpadów – przy kosztach niższych niż w przypadku spalania pozwala zmniejszyć powierzchnię potrzebną do składowania śmieci. Ponadto dostarcza wartościowego nawozu, zawierającego na przykład fosfor. Kawowe fusy z kolei korzystnie wpływają na strukturę kompostu, rozluźniając ją.

Kawy single origin

Kawy single origin to kawy pochodzące wyłącznie z jednego kraju, regionu lub uprawy. Nie są z nich tworzone mieszanki z ziarnami innych odmian. Dzięki temu każda z kaw typu single origin ma unikalny i niepowtarzalny smak, który często potrafi być bardzo zaskakujący.

Marka Must oferuje 3 lekko intensywne kawy 100% arabica, pochodzące z Ameryki Południowej i Afryki. Oprócz wyjątkowego smaku, szczególnie docenianego przez koneserów kawy, ich istotną zaletą jest również to, że pakowane są w kapsułki biodegradowalne. Należą do nich:
 COLOMBIA,
 KENYA i
 PERU.

Kawy standardowe

Oferowane przez nas standardowe mieszanki kaw klasycznych można podzielić na:
 bardzo intensywne (LUNGO - długa i NAPOLI - neapolitańska),
 średnio intensywne (CREMOSO – kremowa) oraz
 lekko intensywne (PURO ARABICA – czysta arabica, RISTRETTO – skoncentrowana i DECA – bezkofeinowa).
Intensywność i inne terminy używane w naszym sklepie są wyjaśnione w zakładce Pomoc.

Produkty marki Must Espresso Italiano są sprzedawane w wielu krajach na świecie, w tym w Australii, Kanadzie, Rosji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Cieszą się tam dużym uznaniem, czego dowodem mogą być znakomite opinie konsumentów na Facebooku i w licznych sklepach internetowych (np. australijski Coffee Pod Shop).

Zapraszamy do zakupów!

pokaż mniej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium