Wspaniałe opinie klientów ★★★★★  -  Znakomita jakość  •  Niskie ceny  •  Doskonała obsługa pomoc@kapsulkakawy.pl  i  517 979 293+ > KONTAKTY

NOWOŚCI: B Caffe - 150 lat palarni Barbera i Spetema - najwyższej klasy arabica


CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE
  • sklep »
  • Blog
  • » Rozróżnienie marek legendarnej palarni kawy Barbera

Rozróżnienie marek legendarnej palarni kawy Barbera

Niedawno w naszej ofercie pojawiły się doskonałej jakości kawy marki B Caffe dal 1870. Pochodzą one z włoskiej palarni Barbera, która powstała na Sycylii blisko 150 lat temu. (Więcej o jej niezwykłej historii piszemy w artykule „Barbera - tajemnica sukcesu najstarszej włoskiej palarni kawy”). W trakcie dynamicznego rozwoju firmy, oprócz palarni sycylijskiej zaczęła działać również palarnia w Neapolu. Obecnie na rynku dostępne są produkty z obu tych palarni, różniące się nazwą i logo. Skąd wziął się ten podział? Czym wyróżnia się marka B Caffe na tle drugiej marki Barbera? Wyjaśniamy w tym artykule.

ROZKWIT FIRMY i JEGO SKUTKI

Początek palarni Barbera sięga 1870 r. Przez wiele lat miała ona swoją siedzibę tylko w Messynie na Sycylii. Jednak rozwinęła się do tego stopnia, że od 1970 r., oprócz pierwotnego zakładu produkcyjnego i magazynu w Messynie, zaczęły funkcjonować również inne magazyny, m.in. w Neapolu.

W tamtym okresie także rodzina Barbera znacznie się rozrosła. Mimo głęboko zakorzenionych tradycji rodzinnych zdecydowano, że nadszedł czas na podział. Jedna część rodziny miała pozostać w oryginalnej siedzibie w Messynie, podczas gdy druga część przeniosła się do Neapolu i założyła Barbera Napoli. Włoski rynek został podzielony pomiędzy obie firmy, które współpracowały ze sobą i współistniały obok siebie.

POWSTANIE MARKI EKSPORTOWEJ

Przejście do eksportu międzynarodowego okazało się trudnym wyzwaniem i wymagało odważnych decyzji. Około 2000 r., rodzina Barbera z Messyny zdecydowała się stworzyć nowy znak towarowy. Logo miało być dynamiczne, świeże i łatwo rozpoznawalne na całym świecie. Tak powstało B Caffe dal 1870. Nazwę Barbera Caffe dal 1870 i stare logo zarezerwowano na rynek włoski. Barbera Napoli używa natomiast nazwy Barbera dal 1870 oraz starego logo i innych opakowań.

DLACZEGO WYBRALIŚMY B CAFFE DAL 1870 Z MESSYNY?

- Jest to marka z pierwotnej palarni sycylijskiej.

- Barbera z Sycylii kupuje zieloną kawę bezpośrednio od plantatorów. Ma wyselekcjonowanych producentów, którzy uprawiają kawę wyłącznie na jej potrzeby.

- Daje gwarancję najbardziej zaawansowanej technologii, począwszy od maszyn do selekcji zielonej kawy aż do palenia i pakowania. Jej silosy mają pojemność magazynową 200.000 kg.

- Ma zdolność produkcyjną do 70.000 kg kawy tygodniowo przy użyciu najnowocześniejszych "Probat Roaster" (Ferrari maszyn do palenia).

- Fabryka zajmuje powierzchnię 5000 m2, cała jest jej własnością.

- Zakład i produkty są w pełni certyfikowane (m. in. certyfikaty CSC, Fairtrade, BIO, Kosher i wszystkie ISO).

- B Caffe zawsze produkuje kawę na zamówienie, aby zapewnić maksymalny okres trwałości produktu.


Wszystkie te fakty świadczą o ogromnym potencjale rozwoju, jaki posiada firma Barbera z Messyny. Już w 2019 r. jej obrót wyniósł 8 mln euro, a ilość krajów importujących od niej kawę stale rośnie.

Autor: Ewa R

CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE
Regulamin
Polityka prywatności
Potwierdzenie stałych
obowiązków informacyjnych
Odstąpienia od umowy
Reklamacje
Dostawa
Kontakty
Copyright © 2021 kapsulkakawy.pl
RODO