Tajemnica sukcesu jednej z najlepszych i najstarszych włoskich palarni kawy
8.jpg

Najstarsza włoska palarnia kawy powstała w 1870 roku w Mesynie, na Sycylii. Założył ją przodek aktualnych właścicieli palarni Barbera 1870 S.p.A., której produkty są już w ofercie naszego sklepu KapsulkaKawy.pl.  Był to wielki pasjonat kawy, obdarzony niezwykłym talentem do przygotowywania tego słynnego napoju. Sześć pokoleń jego rodziny pracowało na sukces obecnie dwóch odrębnych firm z siedzibami w Mesynie i w Neapolu, cieszących się dużym uznaniem w branży kawowej.

W naszej ofercie znajdują się tylko kawy marki B Caffe dal 1870 z palarni Barbera 1870 S.p.A. z Mesyny. Artykuł ten (przygotowany na podstawie informacji dostępnych na https://www.caffebarbera.it/it/, do 23.11.2021 r.) dotyczy jedynie tej palarni i wydarzeń, które doprowadziły do jej powstania. Kawy marki B Caffe dal 1870, dostępne są już w ponad 60 krajach. Ich niezwykły smak i aromat, uznawany za synonim prefekcji, doceniany jest przez smakoszy na całym świecie.

Czym ta rodzinna palarnia zasłużyła sobie na tak znakomitą opinię? Ciężką pracą, talentem, przedsiębiorczością, a może za sprawą odrobiny magii..? Poznajmy tajemnicę sukcesu sycylijskiej palarni Barbera 1870 S.p.A. 

 

MAGICZNA RECEPTURA

Założyciel pierwszej palarni w Mesynie określany był przez lokalną społeczność czarodziejem kawy. A to dlatego, że całemu procesowi przygotowywania naparu nadał nieco magiczny charakter.

Kolejne pokolenia jego rodziny nie zamierzały zmieniać tej aury. Przecież w każdej filiżance kawy kryje się odrobina magii… A skoro mowa o czarach, to potrzebna jest również dopracowana do perfekcji magiczna receptura. Oto jej tajniki: 

 

Receptura tworzona jest na plantacjach, z których pochodzą ziarna - W palarni Barbera 1870 S.p.A. selekcjonuje się ziarna bezpośrednio u plantatorów. Poszczególne rodzaje ziaren wybierane są tak, by stanowić część dokładnie zaplanowanego procesu palenia kawy. Plantacje są regularnie kontrolowane, a pojedyncze partie kawy na miejscu wielokrotnie degustowane. 

 

Sekret powolnego wypalania ziaren - W trakcie powolnego wypału (slow roast) ziarna tracą na wadze, zwiększają swoją objętość, uwalniają nuty aromatyczne i zmieniają kolor. Ten czar był udoskonalany w firmie przez dziesięciolecia. Tu nawet najmniejszy szczegół może mieć znaczenie. Każda partia kawy jest więc kontrolowana podczas procesu palenia zgodnie z określonymi parametrami.

 

Sztuka łączenia składników - Unikalne mieszanki mają swoje źródło w procesie łączenia kaw o różnym pochodzeniu. Poszczególne ziarna komponowane są mądrze, w sposób znany wyłącznie zaufanym pracownikom palarni. Wypracowane przez lata metody selekcji i palenia kawy, owocują wyjątkowym poziomem świeżości i głębi smaku. Kluczem do uzyskania takich rezultatów jest zachowanie smaku skrupulatnie wyselekcjonowanych ziaren. 

 

DROGA DO PROFESJONALIZMU i NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI

Tradycja, talent i pasja to nie wszystko. W firmie Barbera 1870 S.p.A. wierzy się w to, że świat byłby lepszy, gdyby ludzie dostrzegali wartość i korzyści płynące z wiedzy. A kropką nad i sukcesu jest umiejętne zarządzanie zespołem, szacunek do partnerów biznesowych, klientów, a także do środowiska naturalnego, w które ingerujemy podczas procesu produkcji.

 

Speciality - najwyższa jakość - Firma Barbera 1870 S.p.A inwestuje w fachową wiedzę i różnego rodzaju certyfikaty branżowe. Jest również członkiem Stowarzyszenia Kawy Najwyższej Jakości (Specialty Coffee Association), które zrzesza profesjonalistów branży kawowej z całego świata. Jego główną misją jest podnoszenie standardów jakościowych kawy, poprzez klasyfikację kaw segmentu specialty/speciality, edukację, prace badawcze, przeprowadzanie zawodów kawowych i propagowanie założeń zrównoważonego rozwoju. Wybrane kawy marki B Caffe dal 1870 posiadają certyfikat Speciality Coffee (CSC), co oznacza, że spełniają wymogi Stowarzyszenia i zaliczane są do produktów najwyższej jakości.

 

Ekologia i Fair Trade - Aby zminimalizować szkodliwy wpływ produkcji na środowisko, palarnia inwestuje w innowacyjne rozwiązania ekologiczne, m.in. prowadzi badania nad biodegradowalnością i bazuje na energii słonecznej. Równocześnie działa zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej i sprawiedliwego handlu (Fair Trade), na przykład wspierając lokalne społeczności w regionach plantacji, z których pochodzą ich ziarna. 

 

PASJA DO KAWY PRZEKAZYWANA Z POKOLENIA NA POKOLENIE OD PONAD 150 LAT

Ponad 150-letnia tradycja rodzinna jest jedną z najważniejszych wartości, na której palarnia Barbera 1870 S.p.A. opiera swoją filozofię. Pasja do kawy, przekazywana z pokolenia na pokolenie, umacniała pozycję firmy na przestrzeni wielu lat. Poznajmy jej historię:

 

Pierwsze pokolenie - W 1870 roku, w Mesynie na Sycylii, zostaje założona działalność polegająca na paleniu kawy za pomocą małej, ręcznej palarki węglowej. Wieść o tym, jak pyszna kawa powstaje w małej palarni na Piazza Cairoli, momentalnie rozchodzi się po okolicy.

 

Drugie pokolenie - Krótko po śmierci założyciela, w 1908 roku dochodzi w Mesynie do tragicznego w skutkach trzęsienia ziemi. Syn założyciela, zmuszony jest do odbudowania firmy praktycznie od zera. Udaje mu się to doskonale. Palarnia staje się głównym dostawcą kawy na terenie Sycylii i Kalabrii. 

 

Trzecie pokolenie - Dzięki wielkiej determinacji, syn założyciela przezwycięża trudy okresu międzywojennego. Zaraża pasją do kawy również swojego syna. Rozwój firmy trwa dalej. Otwiera się nowa fabryka w Neapolu, która stała się fundamentem pod sieć dystrybucji, rozciągającej się na cały włoski półwysep.

 

Czwarte pokolenie - W latach rozkwitu gospodarczego, w 1970 roku, stery firmy przechodzą w ręce następnego pokolenia. Rodzinna firma przekształca się w jedną z najważniejszych palarni kawy we Włoszech, głównie dzięki zwiększeniu zdolności produkcyjnych. Rozpoczyna się eksport za granicę.

 

Piąte pokolenie - Z początkiem nowego tysiąclecia, kierownictwo firmy przechodzi w ręce kolejnego pokolenia. Firma skupia się na doskonaleniu standardów produkcji i ochrony środowiska, co pozwala jej uzyskać ważne międzynarodowe certyfikaty. Wysoki standard obsługi klienta i pozyskiwanie prestiżowych partnerów biznesowych, umacnia pozycję marki, zarówno we Włoszech, jak i poza ich granicą.

 

Szóste pokolenie - W 2014 roku do firmy dołączają nowe postacie z tej rodziny, które nadają jej dynamizmu. Doświadczenie zdobyte przez nich za granicą, wprowadza świeże podejście do strategii biznesu. Ich celem jest jeszcze silniejsze umocnienie pozycji marki na całym świecie.

 

Produkty marki B Caffe dal 1870 z sycylijskiej palarni Barbera 1870 S.p.A. dostępne w naszym sklepie KapsulkaKawy.pl, obejmują najnowszą kolekcję kaw w kapsułkach kompatybilnych z systemami Nescafe Dolce Gusto* i Nespresso* oraz kaw ziarnistych (w tym kawy speciality PREGIATA). Zdecydowanie warto przekonać się, jak smakuje legendarna włoska kawa.

 

 

 

Źródło: https://www.caffebarbera.it/it/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl