Wspaniałe opinie klientów ★★★★★  -  Znakomita jakość  •  Niskie ceny  •  Doskonała obsługa pomoc@kapsulkakawy.pl  i  517 979 293+ > KONTAKTY

NOWOŚCI: B Caffe - 150 lat palarni Barbera i Spetema - najwyższej klasy arabica


CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE

Największe zalety torrefacto - hiszpańskiej metody palenia ziaren kawy.

Torrefacto to szczególna metoda palenia ziaren kawy, stosowana głównie w Hiszpanii. Polega na tym, że w trakcie palenia, do ziaren dodawany jest cukier (ok. 15% całości). W wysokiej temperaturze (do 200°C) cukier karmelizuje się otaczając ziarna ciemną, prawie czarną, błyszczącą powłoką, powstałą w wyniku jego spalenia. Tradycyjne kawy hiszpańskie zazwyczaj zawierają domieszkę ziaren torrefacto na poziomie 20%. Taki skład ma również kawa ziarnista MEZCLA hiszpańskiej marki Origenes, której sprzedaż rozpoczynamy w Kapsułce Kawy.
Jakie są zalety palenia torrefacto? Jak wpływa ono na smak kawy? I skąd w ogóle wzięła się ta metoda? Dowiecie się z naszego artykułu.
Przeczytaj więcej

Jak przyciągnąć i zatrzymać klientów w Twojej kawiarni lub restauracji?

Czy wiesz, że możesz serwować swoim klientom wyjątkową kawę z najstarszej rodzinnej palarni we Włoszech (Sycylia), mającej ponad 150-letnią tradycję? Czy sam chciałbyś jej spróbować?

Jako właściciel lub menadżer kawiarni czy restauracji, wyobraź sobie ogromne zainteresowanie, jakie taka kawa wzbudzi wśród potencjalnych i obecnych klientów. Będą chcieli jej koniecznie spróbować, aby poznać jej unikalny smak i pochwalić się jej znajomością. Czy wiesz, jak dużo zyskasz nowych klientów?

Przeczytaj więcej

Rozróżnienie marek legendarnej palarni kawy Barbera

Niedawno w naszej ofercie pojawiły się doskonałej jakości kawy marki B Caffe dal 1870. Pochodzą one z włoskiej palarni Barbera, która powstała na Sycylii blisko 150 lat temu. (Więcej o jej niezwykłej historii piszemy w artykule „Barbera - tajemnica sukcesu najstarszej włoskiej palarni kawy”). W trakcie dynamicznego rozwoju firmy, oprócz palarni sycylijskiej zaczęła działać również palarnia w Neapolu. Obecnie na rynku dostępne są produkty z obu tych palarni, różniące się nazwą i logo. Skąd wziął się ten podział? Czym wyróżnia się marka B Caffe na tle drugiej marki Barbera? Wyjaśniamy w tym artykule.
Przeczytaj więcej

Kawy speciality - na czym polega ich wyjątkowość?

Kawy określane mianem SPECIALITY COFFEE (lub specialty coffee), to krótko mówiąc kawy z najwyższej półki jakościowej na świecie. Termin ten powstał aby odróżnić powszechnie dostępne kawy od tych przygotowywanych z największą starannością na każdym etapie produkcji. Najwyższa jakość kaw speciality potwierdzana jest certyfikatem, który można uzyskać tylko po spełnieniu długiej listy wymagań, stworzonej przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kawy. Dzięki temu mamy gwarancję, że kupując kawy speciality, otrzymamy produkty pod każdym względem wyjątkowe. Nie mogło zabraknąć ich również w naszym sklepie KapsulkaKawy.plNa czym polega ta wyjątkowość? Wyjaśniamy w artykule.

Przeczytaj więcej

Barbera - tajemnica sukcesu najstarszej włoskiej palarni kawy

Najstarsza palarnia kawy we Włoszech należy do rodzinnej firmy Barbera 1870 S.p.A. Jest ona uznawana za jedną z najlepszych palarni w tym kraju. Od 1870 roku, sześć pokoleń rodziny Barbera współtworzyło niezwykłą historię tej legendarnej firmy. Współcześnie określana jest synonimem perfekcji. Jej produkty marki B Caffe dal 1870 doceniane są na całym świecie, można je kupić już w ponad 60 krajach, w tym także w naszym sklepie KapsulkaKawy.pl. Czym zasłużyła sobie na taką opinię? Ciężką pracą, talentem, przedsiębiorczością, a może za sprawą odrobiny magii..? Poznajmy tajemnicę sukcesu rodzinnej palarni Barbera.

Przeczytaj więcej

Kwasowość i goryczka - jak dobrać kawę do swoich preferencji?

Duży wybór kaw wydaje się być dobrodziejstwem, ale może też przysporzyć bólu głowy osobom niezdecydowanym i nieobeznanym w temacie kawy. Spróbujmy zatem ułatwić ten wybór, przybliżając temat kwasowości i goryczki w kawie. Dla przeciętnego miłośnika kawy, są to dwa najsilniej wyczuwalne smaki, które często przesądzają o tym, czy kawa nam smakuje czy nie. Wiedząc jakich doznań smakowych oczekujemy pijąc kawę, lepiej dobierzemy konkretny produkt.

Przeczytaj więcej

Ciekawostki

Jakie są włoskie kawy i jak się je pije wg polskiego przewodnika po Wiecznym Mieście (Rzymie).

Restauracje i bary gdzie dobrze zjesz i wypijesz wspaniałą kawę w Rzymie wg polskiego przewodnika po Wiecznym Mieście (Rzymie).

Przeczytaj więcej
CAFFITALY* / TCHIBO CAFISSIMO*
 
NESCAFE DOLCE GUSTO*
 
NESPRESSO°* i NESPRESSO PRO°*
 
KAWY ZIARNISTE
 
INNE
Regulamin
Polityka prywatności
Potwierdzenie stałych
obowiązków informacyjnych
Odstąpienia od umowy
Reklamacje
Dostawa
Kontakty
Copyright © 2021 kapsulkakawy.pl
RODO